Menu

Czcionki

Czcionki zostały stworzone z myślą o symulatorze tablicy elektronicznej TabSim. Jednak z powodzeniem można je zastosować w dowolnej twórczości jak np. treść wyświetlaczy w modelach czy jako ozdobniki grafiki. Projekt oparty jest o czcionki stosowane w krajowych systemach informacji pasażerskiej firm Pixel oraz R&G.

Zestaw znaków obejmuje duże i małe litery alfabetu łacińskiego, znaki specjalne i znaki diakrytyczne występujące w alfabetach: polskim, czeskim, niemieckim oraz szwedzkim.

Czcionki są udostępnione na licencji freeware do użytku niekomercyjnego.


Display Board LED 14pt

Display Board LED 7pt Heavy

Display Board LED 7pt Lite

Display Board RG 12pt

Display Board RG 12pt Line

Display Board RG 7pt

Jak zainstalować?

Pliki z czcionkami są skompresowane w formacie RAR - do ich rozpakowania potrzebny jest archiwizator WinRAR lub dowolny inny program obsługujący ten format plików (np. WinZIP, 7-zip itp.). Program WinRAR można pobrać stąd, natomiast darmowy 7-zip stąd.

Pobrane pliki (nazwa.rar) należy wypakować do dowolnego folderu na dysku twardym, pendrivie itp. (w każdym archiwum znajdują się dwa pliki: nazwa_czcionki.ttf oraz Info.txt).
W Windows XP i starszych czcionki instaluje się otwierając Panel Sterowania > Czcionki następnie należy wybrać z menu Plik > Zainstaluj nową czcionkę.... W okienku dialogowym wybrać właściwy dysk i folder z wypakowanymi czcionkami, zaznaczyć je i kliknąć OK.
W systemach Windows Vista i nowszych wystarczy kliknąć na pliku czcionki prawym przyciskiem myszy i z menu kontekstowego wybrać Zainstaluj.Valid HTML 4.01 Transitional
Poprawny CSS!

2005-2021 © W.Goerke. All Rights Reserved.